Νεα

Οι 3 όμιλοι της β΄κατηγορίας – Αύριο η κλήρωση των αγώνων

 

 ΣΥΣΚΕΨΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ

Αύριο το απόγευμα στις 6, στα γραφεία της ΕΠΣΛ, θα πραγματοποιηθεί η προγραμματισμένη κλήρωση των αγώνων του πρωταθλήματος β΄ κατηγορίας, για την ποδοσφαιρική περίοδο 2016 – 2017, από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου και παρουσία των εκπροσώπων των ενδιαφερόμενων σωματείων.

 

Ήδη, σήμερα το πρωί, η Επιτροπή Πρωταθλημάτων, παρουσίασε την πρότασή της για τη συγκρότηση των 3 ομίλων της β΄ κατηγορίας, η οποία έγινε αποδεκτή και εγκρίθηκε από την Εκτελεστική Γραμματεία της Ένωσης, που συνεδρίασε λίγο μετά το μεσημέρι.

 

Το μεσημέρι της περασμένης Τρίτης, η ομάδα της Κοιλάδας, με έγγραφό της που κατέθεσε στη Γραμματεία της Ένωσης, δήλωσε την αδυναμία της να συμμετάσχει στο φετινό πρωτάθλημα της β΄ κατηγορίας και ανακάλεσε την δήλωση συμμετοχής που είχε υποβάλλει.

 

Μετά την επίσημη αποχώρηση της συγκεκριμένης ομάδας, η Εκτελεστική Γραμματεία στη σημερινή συνεδρίασή της, εφαρμόζοντας τον ΚΑΠ και την Προκήρυξη των Πρωταθλημάτων, αποφάσισε τη συμμετοχή της ομάδας Δόξα Βαλανίδας, στο πρωτάθλημα της β΄ κατηγορίας, ως δεύτερης επιλαχούσας της περυσινής βαθμολογικής κατάταξης της γ΄ κατηγορίας (η πρώτη επιλαχούσα ομάδα του Μυραϊκού έχει πάρει τη θέση της ομάδας Απόλλων Βρυσιών, που δεν δήλωσε συμμετοχή στο πρωτάθλημα).

 

Έτσι, οι 3 όμιλοι της β΄ κατηγορίας κατά την ποδοσφαιρική περίοδο 2016 – 2017, θα συγκροτούνται από τις παρακάτω αναφερόμενες ομάδες:

 

 

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΕΡΙΟΧΗ ΦΑΡΣΑΛΩΝ  – ΟΜΑΔΕΣ 13

 

  1. Παναγροτικός
  2. Αναγέννηση Φαρσάλων
  3. Μαυροβούνι
  4. Ατρόμητος Βαμβακούς
  5. Ναρθάκι
  6. Δόξα Υπέρειας
  7. Ακαδημία Φαρσάλων
  8. Άρης Διλόφου
  9. Μυραϊκός
  10. Λύκοι
  11. Ανθούπολη

12.Χαραυγή

  1. Τοξότης

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ –ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΟΜΑΔΕΣ 13

 

  1. Δολιχιακός
  2. Ακαδημία Τυρνάβου
  3. Ελπίς Μεσοχωρίου
  4. Όλυμπος Καρυάς
  5. Προοδευτική Βερδικούσιας
  6. Ροδιακός
  7. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
  8. Ηρακλής Πλατανουλίων
  9. Κεραυνός Δέντρων
  10. Δόξα Βαλανίδας
  11. Άρης Κουλουρίου
  12. Πανιώνιος
  13. Αμπελόκηποι

 

3ος  ΟΜΙΛΟΣ – ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΓΙΑΣ, ΤΕΜΠΩΝ ΚΑΙ Ε.Ο. ΛΑΡΙΣΑΣ-ΒΟΛΟΥ ΟΜΑΔΕΣ 14

 

  1. Προοδευτική Ανάβρας
  2. Ολυμπιακός Χειμαδίου
  3. Σ.Σ. Ραψάνης
  4. Αστήρ Μελισσοχωρίου
  5. Θερμαϊκός Στομίου
  6. Δήμος Αρμενίου
  7. Μελία
  8. Χείμαρρος Μαρμαρίνης
  9. Αστήρ Ν. Περιβολίου
  10. Δόξα Ομορφοχωρίου
  11. Πελασγιώτιδα
  12. Ομόνοια
  13. Λαρισαϊκός
  14. Ατρόμητοι/Θύελλα

 

Σύσκεψη εκπροσώπων σωματείων

για τα πρωταθλήματα Υποδομών

 

Μετά την κλήρωση των αγώνων του πρωταθλήματος της β΄ κατηγορίας που θα γίνει αύριο Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016  στις 6 το απόγευμα στα γραφεία της Ένωσης, η Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου προγραμμάτισε σύσκεψη, στο ίδιο χώρο, με θέμα τη διοργάνωση και έναρξη των πρωταθλημάτων Υποδομών (Προπαιδικό, Παιδικό και Εφηβικό), για την ποδοσφαιρική περίοδο 2016 – 2017.

 

Καλούνται όλοι οι εκπρόσωποι των σωματείων και ποδοσφαιρικών Ακαδημιών που θα συμμετάσχουν στα πρωταθλήματα αυτά, να παραβρεθούν στη σύσκεψη, να ακούσουν τις προτάσεις των μελών της Επιτροπής, να εκφράσουν τις δικές τους απόψεις και από κοινού να καταλήξουν στον τρόπο διεξαγωγής των πρωταθλημάτων αυτών και τους όρους που τους διέπουν.

 

 

Τελευταια ΝΕΑ

To Top
error: Το περιεχόμενο είναι προστατευμένο!